Sagita / NABÍDKA SLUŽEB / TEORIE OMEZENÍ - METODA TRVALÉHO ZLEPŠOVÁNÍ

TEORIE OMEZENÍ - METODA TRVALÉHO ZLEPŠOVÁNÍ

Teorie omezení Eliyahu Goldratta je velmi promyšlený způsob přeměny firmy ve vysoce výkonný stroj na peníze. S pomocí Teorie omezení lze optimalizovat (razantně zvýšit výkon a účinnost) výrobu, logistiku, investice, řízení projektů, řízení lidí, marketing, strategii a taktiku. Využitím Teorie omezení získáte soubor logických, vysoce účinných kroků a metod, které katapultují vaši firmu výrazně vpřed.

Co od Teorie omezení můžete čekat?

 1. Potřebujete zvýšit objem výroby bez dodatečných investic? Stačí o 20%, 30%, nebo o víc?
 2. Ve vašich obchodech máte spoustu zboží, ale ne to, které zrovna teď chtějí vaši zákazníci? To je problém logistiky.
 3. Máte omezený rozpočet na investice a chcete jej využít co nejlépe? Sami poznáte, kde investice pomohou firmě výrazně růst, a kde naopak ne.
 4. Řídíte několik projektů a chcete aby všechny skončily včas? I to jde.
 5. Chcete řídit své spolupracovníky - ne jim nařizovat, hasit za ně požáry a stěžovat si na jejich neschopnost? Ze začátku to dá trochu práce, ale bohatě se to vyplatí v budoucnu.
 6. Marketing - chcete, aby vaši obchodníci měli v ruce nabídku, jakou vaši konkurenti nemohou vyrovnat? Jen na to přijít, ale jde to.
 7. Strategie firmy. Tak dobrá, že vám umožní ovládnout trh na dlouhou dobu.

Chcete něco z toho pro svoji firmu? Tak zavolejte.

Čím se liší od ostatních metod a návodů

Existuje mnoho metod, knih a pouček jak efektivně řídit a rozvíjet firmu. Teorie omezení se od těch nejlepších metod řízení liší jednoduchostí - je snazší ji pochopit a aplikovat. Navíc Teorie omezení zasahuje i další oblasti, jako je marketing a strategie firmy. Četli jste například knihu Strategie modrého oceánu? ( viz Doporučená literatura ) Zde se píše o nutnosti najít, nebo vytvořit si vlastní trh, na kterém bude vaše firma jedničkou, maximálně dvojkou. Fajn myšlenka. Když se to povede, je to jako objevit zlatý důl, ale jak na to? Odpovědi leží v Teorii omezení pro marketing a strategii firmy.

Když Teorii omezení u nás zavedeme, jak snadno nás konkurence napodobí?

V životě je vždy něco za něco. Zavedení Teorie omezení je vskutku kulturní revolucí v celé firmě a zdaleka ne každý nalezne potřebnou odvahu. Nejde ani tak o princip - ten je jednoduchý a se zkušeným lektorem jej lze pochopit a zavést poměrně snadno. Jde o jinou věc, a tou je změna způsobu myšlená lidí a odvaha začít dělat věci jinak, než se dělaly dosud (I když všechny kroky, operace a postupy, které bude třeba změnit, změníte na základě logických argumentů  s vědomím, že takto je to správně. Vždy, než něco uděláte, budete vědět, proč to děláte a co to způsobí.). Konkurenci bude trvat dlouho, než toto dokáže napodobit.

Jak funguje Teorie omezení

Obecný postup, který je aplikován při každé aplikaci

 1. Najděte omezení systému
 2. Rozhodněte, jak omezení co nejlépe využít
 3. Tomuto rozhodnutí podřiďte vše ostatní - dostaňte z omezení maximum
 4. Vraťte se ke kroku 1 a najděte nové omezení

Autor Teorie omezení

Metoda trvalého zlepšování nazvanou Teorie omezení vytvořil fyzik Eliyahu Goldratt. Jeho myšlenky jsou průlomové. Posuzuje procesy a zaběhané postupy z pozice teoretického vědce, který je zvyklý pochybovat o uznaných pravdách. Jako každý fyzik ví, že v přírodě neexistují složité problémy. Pokud se nám některé složitými zdají, znamená to, že ještě o nich nemáme dostatek informací. Tento pohled aplikoval při konstrukci systému, pomocí kterého lze jednoduše řídit libovolně velkou organizaci.

Základní myšlenka Teorie omezení

Teorie omezení je o změně filozofie, o jiném náhledu na firmu, trh a měřítka. V teorii omezení hledáme nejlepší řešení pro celek - organizaci. Stávající systémy řízení a měření výkonnosti hledají nejlepší řešení pro jednotlivé úseky - pracoviště, oddělení, jednotlivé výrobní závody. Základní odlišnost Teorie omezení od konvenčního řízení je v hledání nejslabšího článku řetězu. Pokud je posílen nejslabší článek řetězu, jeho pevnost se zvýší. Pokud je posílen jakýkoliv jiný článek pevnost řetězu zůstane stejná, investice do posílení tohoto článku byla zbytečná.

Teorie omezení je jako akupunktura. Cílem je nezabývat se věcmi, které z hlediska celku nepomohou, ale objevit místa, která nejvíce brzdí organizaci a veškerou možnou energii  soustředit na jejich zlepšení.

 

Pokud chcete začít řídit svoji firmu podle Teorie omezení, nebo si jenom o Teorii omezení nezávazně promluvit, zavolejte na tel.: +420 776 025 160, nebo napište na e-mail radek@sagita.cz

KOMENTÁŘE

JAK VYDĚLAT MILIÓNY
na zakázce získané mimo plán za cenu rovnající se nebo dokonce nižší, než jsou výrobní náklady?

VÝROBA - chytré řízení?

DALŠÍ SLUŽBY

TEORIE OMEZENÍ

Metoda trvalého zlepšování pro úspěšné firmy - www.teorieomezeni.cz

 

Grafické studio Caracal

Grafické studio Caracal

www.caracal.cz

 

Repliky historických listin

www.replikylistin.cz

 

Velko a malo obchod s elektromateriálem

E-shop s elektroinstalačním materiálem - www.shopelektro.cz