Sagita / NOVINKY / Knihy, které stojí za to si přečíst

Knihy, které stojí za to si přečíst

Rád bych vás upozornil na tři knihy, které by si podle mého názoru měl přečíst každý, komu není lhostejný osud naší - a nejenom české, ale i evropské společnosti. Jedná se o knihy:

Peter D. Schiff a Andrew Schiff - Ekonomické bajky pro studované i laiky (DOKOŘÁN)
Peter D. Schiff - CRASH PROOF (Computer Press)
Hans-Adam II., vládnoucí kníže z Liechtensteinu - Stát ve třetím tisíciletí (GRADA)

V první je velmi jednoduše a poutavě popsáno fungování trhu i postup, díky kterému jsme se jako společnost dostali do dnešní nepříliš radostné situace. Zapomeňte na to, co říká většina ekonomů. Zdravý rozum se jejich výrokům vzpouzí. Pokud to tak máte také, tato kniha vám doplní některé chybějící souvislosti a budete přesně vědět, že autor má 100% pravdu. Totéž platí i o druhé knize.

Druhá kniha předpověděla hypoteční krizi v USA (vyšla počátkem roku 2007). Je ovšem stále velmi aktuální v nekompromisním popisu stavu, ve kterém se jako společnost nacházíme. Pokud hledáte optimistické čtení, tak v této knize ho nenajdete. Když ale známe příčinu problému, máme šanci jej vyřešit.

Třetí knihu napsal panovník - monarcha. Donedávna jsem si myslel, že monarchie, jako forma státního zřízení je dávno přežitá. Omyl. Pokud tomu tak někde je, tak rozhodně ne v Liechtensteinsku. Velmi bych si přál, aby i v naší zemi byla občanská společnost a systém správy státu na takové úrovni, jako Liechtensteinsku. Ne nadarmo jde o zemi s nejvyšší životní úrovní na světě. Pro skeptiky - Liechtensteinci neměli pouze "štěstí", toto je výsledek systému, ne náhody.

Přeji hezké čtení

Radislav Kovář

KOMENTÁŘE

JAK VYDĚLAT MILIÓNY
na zakázce získané mimo plán za cenu rovnající se nebo dokonce nižší, než jsou výrobní náklady?

VÝROBA - chytré řízení?

DALŠÍ SLUŽBY

TEORIE OMEZENÍ

Metoda trvalého zlepšování pro úspěšné firmy - www.teorieomezeni.cz

 

Grafické studio Caracal

Grafické studio Caracal

www.caracal.cz

 

Repliky historických listin

www.replikylistin.cz

 

Velko a malo obchod s elektromateriálem

E-shop s elektroinstalačním materiálem - www.shopelektro.cz